MacBook Pro turned on
Polecane Porady Technologia

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie laptopa – kilka porad

Stając przed koniecznością wyboru komputera często pierwszą napotykaną barierą jest cena produktu w stosunku do jakości jego wykonania i wydajności, którą oferuje. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup laptopa po leasingowego, który często oznacza po prostu komputer przeznaczony do pracy w biznesie i idealnie sprawdzi się przy pracy na przykład w arkuszach tekstowych i kalkulacyjnych oraz przy korzystaniu z internetu.

Wybór takiego sprzętu wcale nie musi być wyborem tzw. „ryzykownym”. Aby dobrze przygotować się przed zakupem należy jednak przede wszystkim sprawdzić czy sprzedawca udziela na taki sprzęt gwarancji. W przypadku laptopów oferowanych przez osoby prywatne za pośrednictwem portali aukcyjnych często model zakupujemy już bez prawa do ewentualnej reklamacji gwarancyjnej. Zdecydowana większość sklepów internetowych oferuje jednak własną gwarancję na taki sprzęt, co poniekąd zabezpiecza nas przed sytuacją, w której laptop ulega awarii nie spowodowanej winą użytkownika sprzętu.

Przed samym zakupem warto też zorientować się jak sprzęt jest przygotowany do sprzedaży. Niejednokrotnie towary pochodzące z prywatnych aukcji nie są odpowiednio przygotowane do sprzedaży, posiadając pozostałości po wcześniej zainstalowanym oprogramowaniu. Warto wybrać więc towar od sprawdzonego sklepu, który w opisie produktu gwarantuje sprawdzenie nie tylko prawidłowego działania oprogramowania, ale i stanu wizualnego produktu.

Zakup takiego modelu jak widać wiąże się z koniecznością zwrócenia większej uwagi na pewne kwestie związane z zakupem. Niemniej odpowiednie przygotowanie się do zakupu daje nam możliwość kupienia wydajnego sprzętu sprawdzonego producenta (tj. Dell, Asus, Lenovo) w dużo niższej cenie niż rynkowa. Warto również zaznaczyć, iż takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko przy zakupie dokonywanym do firmy, ale i w przypadku zakupu komputera do użytku domowego.