person holding pencil near laptop computer
Finanse Hobby Polecane Porady

Jak wybrać odpowiedni kurs językowy?

Wybór odpowiedniego kursu językowego to ważna decyzja, bowiem żadne z nas nie lubi tracić pieniędzy. Dlatego zanim wybierzemy kurs, powinniśmy zwrócić uwagę na pewne kwestie. Wiele szkół oferuję pierwszą lekcję za darmo by sprawdzić czy będzie nam odpowiadać. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Kurs angielskiego czy szkoła językowa?

Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Szkoły zazwyczaj oferują nam naukę w większych grupach, a na kursach mogą nam zaoferować naukę w mniejszej grupie. Najważniejsze w lekcjach angielskiego powinnam być metoda nauczania i stosunek nauczyciela do uczni. Zatem zwróćmy uwagę na renomę szkoły czy kursu, a także opinie w internecie. 

Pamiętajmy jednak by nauka którą obieramy na kursach to nie tylko dwie godziny w tygodniu, my także nawet codziennie powinniśmy powtarzać i ćwiczyć nasze umiejętności językowe. Jeżeli nie będziemy zaglądać do książek, przykładać się do nauki czy odrabiać zadanych nam ćwiczeń, to niestety nasz postęp nie będzie zadowalający a nasze pieniądze pójdą w błoto.

Najczęściej używane metody nauczania

Już od pewnego czasu kursy i szkoły odchodzą od nauczania metodami tradycyjnymi, znanymi nam ze szkoły. Większość stawia na metody nowe, takie jak:

  • Metoda 1 – gramatyczno-tłumaczeniowa.
  • Metoda 2 – naturalna.
  • Metoda 3 – Callana.
  • Metoda 4 – zanurzenie w języku.
  • Metoda 5 – komunikatywna.

Przystępując do nauczania języka angielskiego powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, która metoda byłaby najbardziej dopasowana do naszych zainteresowań, czy naszego stylu nauczania. Wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze metody.

Metody te między innymi wykorzystuję kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ Oferta kursów jest bardzo bogata. Jak już pisaliśmy szkoły i kursy zaproponują nam bezpłatną lekcję, na której ustalą poziom naszego angielskiego, a także częstotliwość lekcji których potrzebujemy. Dowiemy się także jak przebiegają lekcje i na co kładziony jest nacisk. Dzięki temu podjęcie decyzji będzie, bądź powinno być w wiele łatwiejsze.